Четвер
25.04.2024
19:49
Ви увійшли як Гість
Група "Гості"Вітаю Вас Гість
RSS
 
ПРИЛУЦЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 10
(ЛІЦЕЙ №10)
ПРИЛУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Головна Мій профіль Реєстрація ВихідВхід
Інтелект - шоу „Україна промислова” »
Меню сайту

МОН України

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Урок 4. Інтелект - шоу  „Україна промислова”

Навчально-виховні завдання: узагальнити і систематизувати знання учнів по темі „Промисловість України”; забезпечити формування цілісної системи провідних знань учнів; встановити внутрішньопредметні та міжпредметні зв’язки; забезпечити в учнів формування узагальнених понять; сприяти розвитку творчих здібностей учнів; сприяти екологічному вихованню.
Обладнання: електронний атлас України, підручники географії, атласи, технологічні карти.
Тип уроку – урок систематизації й узагальнення знань.
                                                      
Хід уроку

І. Організаційний момент. (5 хв.) Перевіряється готовність класу до незвичайного уроку. Перепусткою на інтелект – шоу є розгаданий кросворд.
1. центр тепловозобудування.
2. центр суднобудування.
3. найбільший залізорудний басейн України.
4. підприємство, на якому видобувають вугілля.
5. центр літакобудування.
6. найбільший промисловий район України.
7. центр енергетичного машинобудування.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. (3 хв.) Проявляючи на уроці інтелектуальну активність, демонструючи свої глибокі знання програмового матеріалу та обізнаність із сьогоденням промислового розвитку України, учні мають можливість отримати високі оцінки по темі „Промисловість України”.
ІІІ. Відтворення та коригування опорних знань. (25 хв.) Інтелект – шоу „Ми знаємо промисловість України”. Для підвищення ефективності роботи учнів на уроці клас поділяється на рівносильні групи, між ними йде змагання на краще знання теми „Промисловість України”. Кожний конкурс оцінюється у 5-тибальній системі. Оголошуються конкурси: 
Картографічна розминка „Ми знаємо карту України”. Групи отримують картки з переліком промислових пунктів, центрів і вузлів, показують їх на карті „Промисловість України”.
„Фанти”: для кожної групи вчитель називає різні види промислової продукції, учні називають галузі, які її виробляють.
„Галузевий калейдоскоп”: галузі промисловості складаються з багатьох підгалузей. Кожна група має назвати всі складові таких галузей, як енергетика, машинобудування, хімічна промисловість, легка і харчова промисловість.
„Будівничий” конкурс: групи отримують завдання побудувати схеми міжгалузевих зв’язків різних галузей промисловості: металургії, машинобудування, хімічної промисловості, лісової і деревообробної, легкої промисловості. Схеми створюють на листах формату А3, їх прикріпляють на дошці і презентують. 
„Представляємо галузь”. Групи повинні якомога яскравіше представити певну галузь промисловості. Оцінюється оригінальність представлення.
„Вирішуємо проблеми”. Галузі промисловості мають багато проблем у своєму розвитку. Завдання полягає в тому, щоб вказати раціональні шляхи вирішення даних проблем. 
Презентуємо промисловість міста Прилуки. Групи учнів протягом 3хвилин представляють промислові підприємства рідного міста. (додаток 1)
Завершилося змагання між групами, визначаються  зайняті місця. Кожна група називає тих учнів, які виявилися найсильнішими. 
ІV. Узагальнення і систематизація знань. (10 хв.)
Оголошується конкурс „Кращий промисловець класу”. 
Завдання ускладнюються, визначеним представникам груп задається по 5 складних запитань.
Пояснити значення термінів: концентрація, спеціалізація, кооперування, комбінування, реструктуризація.
Назвати центри виробництва в Україні легкових автомобілів, вантажних автомобілів, літаків, морських суден, автобусів. 
Визначити фактори розміщення підприємств: точного машинобудування, цукрової промисловості, алюмінієвих заводів, АЕС, лісохімічної промисловості.
Назвати відомі вам підприємства, розміщені в містах-мільйонерах: Києві, Харкові, Одесі, Дніпропетровську, Донецьку.
Які види мінеральних добрив виробляють у Вінниці, Сумах, Калуші, Одесі, Черкасах? 
За кількістю правильних відповідей визначається інтелектуальний лідер класу - „Кращий промисловець класу”. 
V. Підсумки уроку. (1 хв.) Вчитель ще раз наголошує на важливості знань по темі „Промисловість України”.
VI. Домашнє завдання. (1 хв.)
Повторити тему «Промисловість України». Творчі завдання (скласти тести, кросворди по темі «Промисловість України»).

Додаток 1

Прилуцька тютюнова фабрика, виробничий підрозділ «Бритіш Американ Тобакко Україна», розташована в місті Прилуки, що знаходиться на півдні Чернігівської області.
Прилуцьку тютюнову фабрику засновано у 1889 році (тоді вона носила назву тютюново-махоркової фабрики купців Рабиновича і Фраткіна). 
У 1990 році колектив фабрики взяв у держави в оренду з правом викупу майно підприємства, а у 1992 році орендарі викупили майно – так утворилося колективне підприємство «Прилуцька тютюнова фабрика». 
Наступного, 1993 року, після тривалих пошуків іноземного інвестора, було створено спільне підприємство з відомою міжнародною компанією «БАТ Індастріз». У 1990-х роках компанія налагодила випуск міжнародних марок в Україні та провела широкомасштабну заміну обладнання.
 У 2003 році стартував проект «Форвард», у рамках якого було перебудовано фабрику, збудовано новий склад готової продукції, сучасний енергоцентр, а також було розширено територію підприємства. У 2005-2006 роках збудовано адміністративний корпус, сигаретний цех, інші приміщення. 
Новітні виробничі лінії дають змогу виробляти продукцію світового рівня якості. Уже шість років на Прилуцькій тютюновій фабриці успішно працює система управління якістю, що відповідає міжнародному стандарту ISO 9001. Система забезпечує передбачуваний і стабільний рівень якості продукції завдяки впровадженню передових технологій. Випробувальна лабораторія фабрики пройшла акредитацію в системі УкрСЕПРО і є однією з небагатьох в Україні, де здійснюється комплексний контроль за якістю сировини та готової продукції. У 2008 році підтверджено компетентність випробувальної лабораторії вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2006. 
У лютому 2006 року Прилуцька тютюнова фабрика отримала сертифікати відповідності міжнародним стандартам ISO 14001 (екологічний менеджмент) та OHSAS 18001 (менеджмент у сфері безпеки та охорони праці). Таким чином, на фабриці було встановлено інтегровану систему управління виробництвом.
На Прилуцькій тютюновій фабриці виробляється більше 15 найменувань сигарет, у тому числі такі всесвітньо відомі міжнародні марки, як Kent, Vogue, Lucky Strike, Pall Mall, Viceroy. Крім того, компанія створює та виробляє національні марки, серед яких – «Прилуки Особливі». Продукція фабрики експортується до трьох країн (Грузії, Молдови, Росії).


ПАТ «Прилуцький завод «Білкозин»
Продукція, анотація діяльності: ПАТ «Прилуцький завод «Білкозин» являється єдиним в Україні і одним з нечисленних в Європі підприємством, яке спеціалізується на виготовленні штучних колагенових оболонок для використання у виробництві ковбасних виробів, сосисок та інших харчових продуктів. Підприємством випускаються різні види оболонок діаметром від 13 до 75 мм для варених, варено-копчених, напівкопчених, сирокопчених, сиров’ялених ковбас, сосисок і сардельок. Виконується нанесення кольорового (до п’яти кольорів) флексодруку на білкову ковбасну оболонку

Ринки збуту: Україна, Росія, Білорусь, Бразилія, Китай, Австралія, США, Турція, Греція, Іспанія


Дочірнє підприємство «Пластмас» ТОВ «Торговий дім Пластмас-Прилуки» створено у 2003 році на базі Прилуцького заводу пластмас.
Хоча підприємство і молоде, але має історичні корені. Фактично воно не змінювало ні адреси, ні профілю виробництва, і точно можна вважати, що історія підприємства почалася ще в 1931 році.
За період існування підприємство неодноразово оновлювалося, здійснювалася реконструкція обладнання, удосконалювалися технологічні процеси.
Сьогодні у виробничій програмі підприємства - близько 150 найменувань виробів технічного і побутового-спортивного призначення. Для їх виробництва щорічно переробляється значна кількість полімерної сировини.
Основне місце в загальному виробництві займає випуск гранульованих полівінілхлоридних пластикатов, призначених для виробництва ізоляції і захисних оболонок проводів і кабелів, який вперше в Україні, саме в Прилуках, розпочався з 1993 р. Зусиллями фахівців запроваджувалася політика збереження напрямки розвитку хімічної промисловості.
Фахівці ДП «Пластмас» проводили роботи по створенню нових рецептур виробництва кабельних пластикатов, з підвищеною пожежостійкістю. Розроблено та отримано дослідні партії безсвинцовых пластикатов. Освоєно випуск фенопластов Ф6П, ФК-24А, Ф7-010-49.
Продовжується нарощування темпів виробництва виробів технічного призначення: це випуск: фенопласту марки У2-301-07, гальмівних колодок для тролейбусів і трамваїв, деталей метрополітену та залізничного транспорту, деталей обладнання для шахт.
Багато уваги приділяється випуску продукції спортивно-оздоровчого призначення.
Підприємство працює стабільно, збільшуючи обсяги випуску продукції, яку добре знають споживачі в Росії, Білорусі, Грузії, Казахстані.
Підприємство отримало сертифікат ISO 9001:2000 на систему управління якістю, що відповідає вимогам.

Вхід на сайт

Гаряча лінія
Національна гаряча лінія

Випадкове фото

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Пошук

Архів записів

Block title
Block content

Педагогічна преса

Погода